Кошмарен дебют за Тони Адамс начело на Гранада (видео)

Бившият английски национал Тони Адамс направи разочароващ дебют начело на Гранада. Отборът на легендата на Арсенал загуби с 0:3 домакинството си на Селта и е все по-близо до изпадане в Сегунда дивисион. Хозабед Санчес откри за гостите от Виго, а през второто полувреме Марсело Диас и Клаудио Бовю оформиха убедителния успех на тима от Виго.

Гранада стартира амбицирано, а и предпоследната позиция в класирането задължаваше тима от "Лос Карменес" да преследва трите точки. В 23-ата минута обаче Бовю комбинира с Хозабед Санчес и той даде аванс на Селта.
Въпреки умората след двубоя срещу Генк от 1/4-финалите на Лига Европа, галисийци държаха ситуацията под контрол и след почивката. В 73-ата минута Марсело Диас вкара втори гол за отбора на Едуардо Берицо, а малко по-късно Бовю увенча добрата си игра с попадение за крайното 3:0 в полза на Селта.

Бившият тим на Любослав Пенев е 10-ти в класирането с 44 точки, а Гранада има 20 и е на 7 от спасителната 17-та позиция.