Дзадза вдъхнови Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия спечели с 3:1 при гостуването си на опашкаря Гранада в обеден мач от 31-ия кръг на испанския шампионат. Симоне Дзадза реализира две попадения в рамките на две минути (19 и 21). Санти Мина също се разписа за състава на Воро (55). Есекиел Понсе беше точен за андалуския тим в 65-ата минута.

В 19-ата Мартин Монтоя центрира отдясно и Дзадза реализира след чудесен удар с глава от 11 метра в долния десен ъгъл на вратаря. След изпълнението на център "прилепите" овладяха топката и организираха нова голова атака. Този път центрирането на Санти Мина дойде отляво, а италианският стрелец вкара от непосредствена близост на втора греда. Положенията за първото полувреме се изчерпаха с двата гола и един далечен удар на домакините.

В 55-ата гостите от "Местайя" бяха точни за трети път. Валенсианци разцъкаха повече от минута преди да насочат в мрежата: Карлос Солер центрира и Санти Мина изскочи от задна позиция, за да направи резултата класически. Понсе вкара почетен гол за "бяло-червените", след като на два пъти финтира Еляким Мангала. При празнуването на гола нападателят направи жест към собствената си публика да замълчи и последваха освирквания от трибуните. В 78-ата Гийермо Очоя спаси удар на Солер, а минута по-късно пропуск направи Мунир Ел Хадади.

"Лос че" записаха трета поредна победа и вече са в средата на класирането. Тимът на Гранада изглежда обречен на изпадане, заемайки 19-ото място.