Шалке удължи приказката на Дармщат с още малко (видео)

Гол в третата минута на добавеното време отложи изпадането на Дармщат 98 от Първа Бундеслига поне със седмица. В последна среща от 29-ия кръг "лилиите" стигнаха до 2:1 срещу гостуващия Шалке 04. Всичко друго освен победа щеше да означава, че те ще се сбогуват с елитния си статут още днес. Попадение на Жером Гондорф обаче донесе успеха.

Марио Вранчич беше открил за домакините още в 11-ата минута, след което тимът от Гелзенкирхен пропусна десетина чисти положения, в това число и дузпа, която вратарят Михаел Есер спаси след шут на Гуидо Бургщалер в 58-ата минута.

Изравняването все пак дойде, когато Хорхе Андухар - Коке беше точен с глава в 75-ата минута.

Малко след това обаче защитникът на Шалке Тило Кеерер получи червен картон и Дармщат се възползва от това, стигайки до победата в продължението.

Съставът на Торстен Фрингс обаче е на цели 14 точки от 16-ата позиция, а до края остават пет кръга.

За "кралскосините" това беше нов слаб резултат, като те заемат 11-о място. През идната седмица Шалке трябва да се представи по съвсем друг начин, за да успее да елиминира Аякс на четвъртфиналите за Лига Европа. Холандците водят с 2:0 от първия сблъсък в Амстердам.