Голов трилър спря Етър в 95-ата минута

Отборът на Етър пропусна да дръпне във Втора лига в изключително драматичен мач на стадион "Христо Ботев" във Враца. "Волетовите" и Ботев (Враца) завършиха 3:3 в голов трилър, като домакините се спасиха от загуба в 95-ата минута, въпреки че играха с 10 човека от 68-ата минута. Точен бе Спас Георгиев със силен удар от бялата точка, който преди това в 29-ата минута бе дал аванс на домакините.

Последната минута на първата част Стефан Неделчев изравни, а през втората част гостите имаха сериозни претенции за неотсъдена дузпа от Драгомир Драганов, тъй като Иван Стоянов бе повален в наказателното поле.

В 68-ата минута капитанът на домакините Тодор Гочев бе изгонен за втори жълт картон, а гостите започнаха да атакуват още по-силно.

Иван Скерлев донесе пълен обрат за Етър в 83-ата минута, когато засече с глава центриране на Иван Стоянов. Врачани обаче веднага възстановиха равенството. Мариян Иванов засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата. Преди това Кирил Акалски спаси опасен удар на Смирнов.

Мачът отиваше към 2:2, но в 91-ата минута резервата Иван Петков вкара трети гол за "виолетовите". Нападателят бе точен с глава, като се възползва от разбъркване в наказателното поле, след като топката бе центрирана от ъглов удар.

Играчите на Станислав Генчев предчувствуваха важната победа, но в 94-ата минута Смирнов бе повален в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Георгиев, който със силен изстрел вкара за крайното 3:3.

Етър остана на върха с 49 точки, като Септември е втори с три точки, но и мач по-малко. Тимът на Ботев (Враца) има 31 точки след своето десето равенство.

Ботев (Враца) - Етър (Велико Търново) 3:3
1:0 Георгиев (29)
1:1 Неделчев (45)
1:2 Скерлев (83)
2:2 Иванов (85)
2:3 Петков (91)
3:3 Георгиев (95)