Монако удари Борусия (Д) като гост и предвкусва полуфиналите (видео + галерия)

Монако надви с 3:2 като гост Борусия (Дортмунд) на "Сигнал Идуна Парк" в първата 1/4-финална среща от Шампионската лига и е по-близо до 1/2-финалната фаза. Двубоят трябваше да се изиграе вчера, но бе отложен за днес заради експлозии в близост до автобуса на германския отбор. При инцидента пострада испанският защитник на Борусия Марк Бартра.

В 17-ата минута Фабиньо пропусна дузпа за Монако, а в 19-ата Килиан Мбапе даде аванс на гостите в резултата, като бе в положение на засада при реализирането на гола, но това не беше отчетено от съдиите. В 35-ата минута Свен Бендер си отбеляза автогол и направи резултата 0:2. В 57-ата минута Усман Дембеле бе точен за 1:2, връщайки надеждите на "жълто-черните". В 79-ата минута Мбапе с втория си гол в мача направи резултата 1:3. Шинджи Кагава вкара гол за 2:3 в 84-ата минута, но монегаските си извоюваха доста добър резултат преди реванша.

В 11-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг получи шанс да стреля отблизо, но не успя да нанесе точен удар и топката профуча над вратата на стража на Монако Даниел Субашич.

В 16-ата минута гостите получиха златен шанс да излязат напред в резултата на "Сигнал Идуна Парк". Реферът Даниеле Орсато отсъди дузпа в полза на монегаските след нарушение на Сократис срещу младата звезда Килиан Мбапе. Решението на рефера да посочи бялата точка може да се нарече дискусионно, а Фабиньо стреля в аут и резултатът остана 0:0.

В 19-ата минута гостите организираха отлична контраатака, при която Мбапе отблизо след центриране отляво, макар и с известна доза късмет, изпрати топката във вратата на Бюрки - 0:1. ТВ повторенията обаче показаха, че Мбапе е бил в положение на засада и попадението не е трябвало да бъде зачетено.

В 31-ата минута прекрасна индивидуална акция на Матиас Гинтер даде възможност на Шинджи Кагава да изравни резултата, но вместо това японският халф не уцели вратата от прекрасна позиция.

В 35-ата минута Свен Бендер с глава изпрати топката неволно в собствената си врата и преднината на тима на Леонардо Жардим стана още по-сериозна. Бендер претендираше, че Радамел Фалкао е действал непозволено срещу него, но италианският рефер Орсато бе на друго мнение.

Секунди след началото на второто полувреме домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от отлична позиция. Усман Дембеле обаче стреля в аут и тази възможност бе опропастена.

В 57-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг направи страхотна асистенция с пета след центриране отляво и Усман Дембеле отблизо опъна мрежата зад Субашич - 1:2.

Играчите на Томас Тухел всячески търсеха изравнителното попадение, но четвърт час преди края пред Фалкао се откри идеален шанс за 1:3. Колумбийският нападател бе изведен отлично от Тома Льомар, преодоля Бюрки, но не успя да уцели опразнената врата.

В 79-ата минута 18-годишният Мбапе наказа груба грешка в защитата на дортмундци. Той се озова сам срещу Бюрки и без да трепне изпрати топката в мрежата със силен и прецизен шут.

Пет минути по-късно Кагава получи топката в наказателното поле на гостите, след което показа техника, освободи се от бранителите на Монако и с удар по земя направи резултата 2:3.

В добавеното време Обамеянг направи огромен пропуск. Той стреля неточно отблизо с глава след центриране отдясно и дортмундци трябваше да преглънат поражението, което намалява шансовете им да продължат на 1/2-финалите.

БОРУСИЯ (Д) - МОНАКО 2:3
0:1 Мбапе (19)
0:2 Бендер (35-автогол)
1:2 Дембеле (57)
1:3 Мбапе (79)
2:3 Кагава (84)