Осасуна вярва в чудото

Отборът на Осасуна записа втора поредна победа в Примера, като в първите 29 шампионатни мача имаше само един успех. Тази вечер памплонци обърнаха до 2:1 директен съперник за оцеляване - Леганес, в двубой от 31-ия кръг. Серхио Леон се превърна в герой за "червените" след две попадения (36 - дузпа и 70). Преди това точен за кастилци беше Димитриос Сиовас (16). Момчетата на Петър Василиевич остават последни в класирането, но вече са на 10 точки от спасителния бряг, където е именно Леганес.

В 13-ата минута топката облиза гредата от външната страна след изстрел на Фран Мерида. Минута по-късно напрежението беше пред другата врата. Топката попадна щастливо в Луис Моран, който не успя да я насочи в мрежата и спечели само корнер. След изпълнението на ъгловия удар Сиовас се разписа отблизо - 0:1.

В 29-ата Диего Рико центрира отляво, но се получи по-скоро удар и топката се отби от напречната греда на Салваторе Сиригу. В 34-ата домакините си спечелиха дузпа. Тито повали Серхио Леон в наказателното и съдията правилно посочи бялата точка. Серхио Леон отбеляза с прецизен удар в десния долен ъгъл на Яго Ерерин. В 43-ата "червените" можеха да направят пълен обрат, но вратарят се справи след удара с глава на Фаусто.

В 49-ата Ерерин се намеси след изстрел на Серхио Леон. Пет минути по-късно Сиригу изби над гредата след удар на Мигел Гереро. В 70-ата домакините поведоха в резултата. Вратарят изрита топката напред към тъчлинията, Алекс Беренгер продължи към Серхио Леон, който заби изключителен гол с тежък удар от въздуха, матирал Ерерин - 2:1.

В следващите минута Леон направи няколко сериозни пропуска. В 78-ата нападателят стреля покрай вратаря, топката се отби от страничната греда, а при добавката номер 7 направи непростим пропуск. В 80-ата Леон намери Роберто Торес, който прехвърли вратаря, но прати кълбото встрани. Две минути по-късно момчетата от "Бутарке" пропуснаха да изравнят. След рикошет топката попадна у Лусиано Невес, който не успя да вкара. В крайна сметка "Ел Садар" видя победа за своите любимци.