Спартак на Ивелин дръпна с 8 точки на върха в Русия (видео)

Спартак (Москва) на Ивелин Попов увеличи на 8 точки аванса си на върха след успех с 3:1 като гост на Уфа в среща от 22-ия кръг на руския елит. Вчера Зенит се издъни у дома - 1:1 срещу Анжи, а днес грешна стъпка направи и другият претендент ЦСКА (Москва) - 1:1 срещу Краснодар. Така питерци и "армейците" са с равни активи на второ и трето място.

Българския футболист не беше сред титулярите, но се появи веднага след почивката на мястото на Луис Адриано. По това време Спартак водеше с 1:0 след попадение на Денис Глушаков (38'). В 56-ата минута Куинси Промес удвои от дузпа. След това Ивелин Попов пропусна две положения, а изкара и жълт картон на съперников играч.

Пет минути преди края домакините върнаха напрежението върху столичани с попадение на Иван Обляков, но до изненада не се стигна, защото в добавеното време Лоренсо Мелгарехо фиксира крайното 3:1.