Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Учиков се развихри, UPCN удари Боливар във финал №2 (видео/пълен запис снимки)

Българският диагонал Николай Учиков и неговият UPCN (Сан Хуан) постигнаха категоричен успех като гост над Персонал (Боливар) с 3:0 (25:17, 25:21, 27:25) във втория мач от финалните плейофи на първенството в Аржентина.

Така шампионите изравниха серията във финала до 1-1 победи.

В първите две части на двубоя играчите на Фабиан Армоа държаха инициативата в свои ръце, като единствено в третия гейм се завърза интрига. "Жълтосините" се мобилизираха и успяха да затворят чисто срещата.

Николай Учиков направи добър мач, реализирайки 12 точки (2 аса, 1 блока, 38% ефективност в атака) за успеха, Хавиер Филарди добави 13 точки (1 ас, 2 блока, 37% ефективност в атака, 72% перфектно посрещане, 81% позитивно посрещане).

За Персонал автралийският диагонал Томас Едгар заби 22 точки (4 блокади, 44% ефективност в атака). Волейболист №1 на България за 2016 година Тодор Алексиев се отчете с 1 точка (1 блок, 12% ефективност в атака, 21% перфектно и 50% позитивно посрещане).

Следващата финална среща №3 между двата отбора е на 13 април (четвъртък) от 21,00 часа местно време.

ПЕРСОНАЛ (БОЛИВАР) - UPCN (САН ХУАН) 0:3 (17:25, 21:25, 25:27)

ПЕРСОНАЛ: Демиан Гонсалес, Томас Едгар 22, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 1, Пиа 1, Максимилиано Гауна 3, Пабло Крер 7 - Алексис Гонсалес-либеро (Лукас Окампо 6, Пабло Кукарцев, Максимилиано Киривино, Леонардо Пати)
Старши-треньор: Хавиер Вебер
UPCN: Себастиан Брайкович 3, НИКОЛАЙ УЧИКОВ 12, Хавиер Филарди 13, Николас Ласо 12, Густавао 7, Мартин Рамос 6 - Себастиан Гарок-либеро (Пабло Гусман, Мартин Кингард)
Старши-треньор: Фабиан Армоа.

A post shared by Upcn Voley (@upcnvoley) on Apr 7, 2017 at 9:56pm PDT