Резервите на Реал Мадрид изпълниха мисията на "Бутарке" (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид се върна на първата позиция в Примера след успех с 4:2 като гост на борещия се за спасение Леганес в двубой от 30-ия кръг на испанското първенство. "Лос бланкос" скоростно дръпнаха с три гола след попадения на Хамес Родригес (15) и Алваро Мората (18 и 23). До края на полувремето съседите от покрайнините на Мадрид върнаха два гола чрез Габриел (32) и Лусиано (34). В 49-ата Мартин Монтовани си отбеляза любопитен автогол с две ръце за крайното 2:4. С успеха тимът от "Сантиаго Бернабеу" отново поведе в класирането, а голяма част от ключовите футболисти спестиха сили за съботното дерби с Атлетико Мадрид.

Зинедин Зидан пусна един куп резерви, давайки шанс на Данило, Матео Ковачич, Хамес Родригес, Алваро Мората и Марко Асенсио. Асиер Гаритано разчиташе на 5-4-1 с централен нападател Лусиано.

Леганес - Реал Мадрид Първият шанс се откри пред Мората в третата минута. Испанският национал стреля в аут по диагонала. В осмата Лукас Васкес финтира защитник в наказателното поле, ала беше блокиран. След четвърт час игра момчетата от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до първи гол. Домакините сгрешиха при изнасянето, Марко Асенсио овладя и получи фронтален коридор към наказателното поле, където финтира бранител и подари топката на Хамес Родригес, който само чукна в мрежата от четири метра - 0:1.

В 17-ата Данило нацели лявата греда на Яго Ерерин с нисък изстрел от 23 метра. След последвалия корнер Начо Фернандес отклони с глава към далечната греда, където свободният Мората технично прехвърли с глава вратаря и въпреки малкия ъгъл намери мрежата - 0:2. В 23-ата дойде моментът и за третия гол в мрежата на "лос пепинерос". Ковачич изведе Мората на ръба на засадата и испанският голаджия хитро насочи над плонжа на вратаря и резултатът набързо набъбна на 0:3.

Леганес - Реал Мадрид В 28-ата домакините организираха хубава атака, но Лусиано се забави с паса, не видя свободния Александър Шимановски и предпочете подаване към Габриел, който не нанесе добър удар. В 32-ата Диего Рико получи подаване отляво, центрира между краката на Серхио Рамос и включилият се Габриел отблизо заби топката в мрежата - 1:3.

Само две минути по-късно интригата се завърна с пълна сила след нов гол във вратата на Кейлор Навас. След изпълнение на корнер Рамос беше притиснат и сякаш той подаде с глава към Лусиано, който само от метър насочи в мрежата за 2:3. В 39-ата Яго Ерерин направи великолепно спасяване след силен изстрел към близкия ъгъл на Лукас Васкес. В 42-ата Данило се озова на върха на скоростна контра и вместо да подаде реши да стреля и го направи безобидно. В 45-ата Унай Бустинса отправи силен шут от 22 метра, насочвайки топката в ръцете на Навас.

Леганес - Реал Мадрид - 2:4 Втората част стартира с куриозен гол в мрежата на домакините. В 49-ата минута Мората понечи да удари топката с глава, не успя, а зад него Мантовани я прати зад голлинията, удряйки я две ръце протегнати пред главата - 2:4. Футболистите на Лега протестираха, но и те не осъзнаваха защо. След това попадение "лос меренгес" заиграха по-спокойно и премерено, а техният съперник не си вярваше достатъчно. Асенсио блестеше с великолепна техника и футболно мислене при почти всяко свое отиграване.

В 67-ата Лукас Васкес се вряза в наказателното поле, пусна успоредна на голлинията топка, но нямаше кой да стреля. В 72-ата Хамес Родригес беше сменен от Иско и не прикри недоволството си. В 80-ата Шимановски премина много лесно между разконцентрираните Марсело и Серхио Рамос, но ударът на номер 11 не беше никак точен. В 88-ата Ерерин сбърка и позволи на Лукас Васкес да жонглира между двама бранители и да си спечели голово положение. Лице в лице вратарят спечели битката и изби в корнер.

Леганес - Реал Мадрид - 2:4 Следващите два мача на Реал Мадрид са изключително тежки - дербито с Атлетико и гостуване в Мюнхен.