Струмска слава превзе и Разлог, остава лидер

Струмска слава победи като гост Пирин Разлог с 2:1 в среща от междинния 24-ти кръг на Югозападната трета лига. Това бе първа загуба за домакините след 7 поредни срещи без загуба. А спечелената победа гостите от Радомир останаха първи в класирането с актив от 55 точки и увеличи на 6 точки преднината си пред Миньор Перник . В събота Струмска слава приема перничани в местното дерби и при победа може да направи огромна крачка към влизане в професионалния футбол.

Възпитаниците на Владимир Димитров влязоха по-добре в мача и с голове на Стоян Георгиев в 16-тата и на Тодор Зюмбюлев 20 минути по-късно решиха двубоя. След час игра Георги Иванов остана сам срещу вратаря на домакините Палаханов, прехвърли го но топката срещна гредата. Почетния гол за Пирин вкара Марио Балъкчиев три минути преди края на мача.
В следващия 25-ти кръг отборът от Разлог гостува на Свобода в Пещера.

5 април 2017, сряда, 17:00 ч / XXIV кръг:
Пирин (Гоце Делчев) - Вихрен 1925 (Сандански) 2:1
Рилски спортист 2011 (Сам) - Сливнишки герой 0:2
Септември (Симитли) - Балкан 1929 (Ботевград) 2:0
Хебър 1918 (Пазарджик) - Велбъжд (Кюстендил) 7:1
Миньор (Перник) - Чепинец (Велинград) 2:3
Пирин (Разлог) - Струмска слава 1927 1:2
Ботев 1937 (Ихтиман) - Свобода 2011 (Пещера) 1:0