Шампионската лига вече е мираж за Интер (видео)

Последният мач от 30-ия кръг в Серия "А" донесе голяма изненада. Сампдория обърна с 2:1 като гост Интер и до голяма степен отказа "нерадзурите" от амбициите им за мястото в челната тройка и класиране в Шампионската лига. Миланският гранд остана на 6-то място с 55 точки - с девет по-малко от третия Наполи. Сампдория е на 9-та позиция с 44 точки.

Стефано Пиоли предпочете Евер Банега в средата на терена, а Жоао Марио остана на резервната скамейка. За гостите пък за пръв път от началото на сезона титуляр беше бившият бранител на "нерадузрите" Додо.
Мачът стартира с пропуск на Антонио Кандрева в 9-ата минута. Вратарят на Сампдория Емилиано Вивиано показа класа след изстрел на Банега, но при добавката Кандрева прати топката в аут. Гостите бяха принудени да направят смяна след четвърт час игра, когато Джакопо Сала се контузи, а вместо него влезе Бартош Березински. Малко по-късно пред Фабио Куаляреал се открир отлична възможност да даде преднина на "моряците", но неговият удар срещна гредата.

В средата на полувремето Вивиано се намеси и предотврати автогол на Додо, а Мауро Икарди не успя да засече по най-добрия начин центриране на Кандрева. Интер все пак поведе в 35-ата минута. Додо изби в корнер центриране на Кристиан Ансалди, а след неговото изпълнение топката достигна до Данило Д'Амброзио и той откри резултата, не без помощта и на рикошет в крака на Березински. Няколко минути по-късно бранителят на Интер можеше да се разпише отново, но закъсня да засече паса на Марсело Брозович. В края на полувремето пък гредата за втори път спаси "нерадзурите" след удар на Бруно Фернандеш.
В 50-ата минута Самп изравни, но ситуацията при гола беше доста спорна. Матиас Силвестре игра с глава и топката влизаше във вратата на Самир Ханданович, когато Патрик Шик от самата голлиния я довкара. Чешкият национал сякаш беше в положение на засада, но реферът Доменико Чели зачете попадението.

Милан Скриняр се намеси много добре и попречи на Икарди отново да изведе Интер напред, а Вивиано спаси удар на Иван Перишич. Гостите отговориха с опасна контра, при която Куаляреала излезе срещу Ханданович, но словенецът не трепна. За Интер пропуск срещу бившия си тим направи влезлият като резерва Едер.
Четвърт час преди края Кандрева поднесе топката на Икарди, но той я прати над опразнената врата. В 83-ата минута Брозович ненужно игра с ръка в наказателното поле и Чели посочи бялата точка, а Куаляреал с мощен шут под гредата донесе победата на гостите от Генуа.