Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Торо спря Интер в спектакъл (видео+галерия)

Отборите на Торино и Интер откриха със страхотен спектакъл 29-ия кръг на Серия "А". Двата тима изиграха изключително открит двубой с четири попадения и множество пропуски, като до последната секунда всеки един от отборите можеше да стигне до победата. В крайна сметка срещата завърши 2:2. Даниеле Базели (32) и Африе Акуа (60) бяха точни за "биковете", докато Жофри Кондогбия (27) и Антонио Кандрева (62) се разписаха за "нерадзурите".

Торино - Интер 2:2 Намиращият се в страхотна форма тим от Милано започна силно срещата, а гол на Мауро Икарди бе отменен поради засада. Такъв във вратата на Джо Харт все пак падна в 27-ата минута. Френският халф на гостите Кондогбия преодоля Саша Лукич, стреля слабо, но английският вратар не се намеси добре и топката мина под ръцете му. Интересното е, че това бе едва второто попадение за бившия играч на Монако в калчото. Първият отново бе на стадион "Гранде Торино" срещу Торо, при това на същата врата през миналия сезон за победата с 1:0.

Торино - Интер 2:2 Играчите на Синиша Михайлович обаче бързо възстановиха равенството. Точен бе Базели в 32-ата минута, като с петото си попадение за сезона подобри своето лично постижение от четири гола през миналата кампания. До почивката нови голове нямаше.

Торино - Интер 2:2 "Биковете" бяха близо до пълен обрат в 49-ата минута, но Гари Медел спаси центрирането на Давиде Дзапакоста. Последваха още две положения за домакините. Андреа Белоти стреля от 25 метра, топката рикошира, а Самир Ханданович спаси благодарение на добрия си инстинкт в 56-ата минута. Лукич пък бе спрян от Миранда преди успее при добавката. Малко след това остро центриране на Молинаро пък не бе засечено от играч на Торино, но въпреки това тифозите избухнаха след 60 секунди. Акуа с красиво попадение донесе пълен обрат в срещата, като не остави шансове на Ханданович със своя дебютен гол за сезона.

Торино - Интер 2:2 Гостите реагираха светкавично, но Харт спря Икарди. Минута след това в 62-ата минута, английският вратар не разчете центриране отляво, остави вратата празна, а Кандрева изравни, и вече също има пет попадения.

Торино - Интер 2:2 Миланският гранд натисна, а Торино започна да действа на контраатака, но положенията се редяха едно след друго. Един път Ханданович и един път Харт показаха отличен рефлекс, но за щастие на домакините Иван Перишич нямаше ден, след като в последните минути на два пъти пропусна да донесе поредната победа на тима на Стефано Пиоли.

Така срещата завърши 2:2, като това бе първото равенство на тима от 2:2 с Милан на 20 ноември. Гостите пропуснаха да изпреварят Лацио поне за една вечер. Интер, който вкара 12 гола в предните два мача за първи път от 1938 година, продължава да се бори за място в Шампионската лига с актив от 55 точки.
Торино - Интер 2:2
Торино остана на десето място с 40 точки, като единствената загуба пред своите тифози остана тази от Ювентус.