Гол със задна ножица измъкна "червените" срещу Спартак (Плевен) (видео)

Отборите на ЦСКА-София 2 и Спартак (Плевен) завършиха 1:1 на стадион "Българска армия" в мач от 22-ия кръг на Втора лига. Попаденията отбелязаха Кевин Осеи в 53-ата минута и Румен Руменов в 80-ата минута със задна ножица. Головете са първи и за двамата през този сезон.

"Червените" започнаха по-силно срещата и създадоха няколко добри възможности. Вратарят на гостите Димитър Пантев бе на висота и отрази ударите на играчите на Светльо Тодоров. Съдията пък не зачете две попадения на Тонислав Йорданов заради засади. През първото полувреме гостите от Плевен отправиха един единствен удар в очертанията на вратата на Слави Петров. Той дойде в добавеното време, като срещна напречната греда.

В 53-ата минута Осеи даде аванс на плевенчани с хубав удар от границата на наказателното поле. Последва натиск на домакините, но Румен Руменов, Красимир Станоев и Александър Георгиев пропуснаха. Логичното все пак се случи в 80-тата минута, когато Руменов възстанови равенството със задна ножица. До края на срещата "червените" създадоха още няколко положения, но нов гол така и не падна. В самия край на мача пък Спартак имаше отлична възможност да матира домакините, но Григор Долапчиев бе спрян от Слави Петров.

Така ЦСКА-София 2 остана на 10-то място с актив от 29 точки. Тимът вече четири мача няма победа, като в тях записа две точки на "Армията" срещу Левски (Карлово) и Спартак. Отборът на Александър Георгиев пък от последните три мача има пет точки, като остана на 13-то място с 26 точки.

1 април 2017, събота, 17:00 ч / XXII кръг:
Царско село 2015 (София) - Банско (Банско) 4:0
Ботев (Гълъбово) - Септември (София) 0:5
Ботев (Враца) - Поморие (Поморие) 2:1
Етър ВТ (Велико Търново) - Локомотив 1929 (София) 3:1
Созопол (Созопол) - Левски (Карлово)  4:0

2 април 2017, неделя, 17:00 ч / XXII кръг:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Оборище (Панагюрище) 2:0