Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Реал Мадрид се изпоти, но спечели класически (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид запази лидерската си позиция след 3:0 у дома над коравия Алавес в двубой от 29-ия кръг на Примера дивисион. Карим Бензема откри резултата в 31-ата минута, като страничният рефер пропусна да вдигне засада. Късни голове на Иско (85) и Начо Фернандес (88) успокоиха феновете на "Сантиаго Бернабеу". Реал вкара гол в 50-и пореден мач, поставяйки изумително постижение.

На вратата на столичани застана Кико Касийя, а шанс за изява получиха още Данило, Начо Фернандес и Иско. Зинедин Зидан не изневери на любимото си трио в атака: Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Маурисио Пелегрино разчиташе в нападение на Дейверсон в система 5-4-1.

Реал Мадрид - Алавес Преди началото на двубоя футболистите и публиката почетоха митичния Хуанито, който загина в автомобилна катастрофа преди 25 години. Още в 30-ата секунда домакините отправиха удар. Лука Модрич отне топката и Кристиано шутира без подготовка от 25 метра - прекалено високо. В четвъртата минута Бензема и португалецът комбинираха, но френският стрелец беше блокиран на дъгата.

В 11-ата Зидан трябваше да смени Рафаел Варан заради контузия. В игра се появи Даниел Карвахал, Данило мина отляво, а Начо се премести в центъра на отбраната. В 16-ата номер 9 на "лос меренгес" завърши бърза атака със силен изстрел от дъгата, при който топката премина безопасно над гредата. Две минути по-късно Бейл се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар и шутира встрани от далечната греда.

Реал Мадрид - Алавес В 20-ата Каравахал взе решение да шутира от дистанция и прати топката в аут. В 25-ата Иско показа техника в наказателното поле и завъртя топката към далечния горен ъгъл - мерникът му изневери. В 27-ата Кристиано хитро преодоля шпагата на Гайска Токеро, португалецът навлезе в наказателното поле и предпочете да стреля от малък ъгъл и намери ръцете на Фернандо Пачеко.

В 31-ата момчетата на Зизу стигнаха до първи гол след полемично решение на страничния съдия. Бензема с мъничко беше в засада в момента на паса, овладя и подаде към Карвахал, който върна назад към французина и Карим отбеляза от десет метра с хубав изстрел от въздуха в десния ъгъл. С този гол Бензема вече има попадение срещу всеки отбор, срещу който е играл в Примера. В 45-ата Данило проби отляво и подаде към Бейл, който стреля ниско по диагонала и топката почти облиза гредата от външната страна.

Реал Мадрид - Алавес - 3:0 Гостите от "Мендисороса" заиграха по-агресивно след почивката. В 47-ата съдията не видя нарушение срещу Касийяс, Тео Ернандес шутира, Дейверсон сложи главата си, но насочи неточно от шест метра. В 55-ата Роналдо оплете топката в мрежата, но секунди по-рано страничният рефер правилно беше вдигнал флага за засада.

В 57-ата Токеро центрира отдясно, а Дейверсон съвсем лекичко чукна топката и не й придаде точност. В 60-ата защитата на "лос меренгес" забрави за Едгар Мендес на втора греда. Номер 17 получи топката и шутира от въздуха, пращайки кълбото на сантиметри от гредата в аут, а крачка не достигна на негов съотборник да засече. В 67-ата Едгар центрира, а Дейверсон насочи с глава над напречната греда.

Реал Мадрид - Алавес - 3:0 В 68-ата Зидан извади Модрич и пусна Матео Ковачич в опит да освежи халфовата линия и да спре устрема на съперника. В 70-ата гостите си изработиха поредна добра възможност - Ману Алехандро Гарсия прехвърли вратаря след удар с глава, но топката излезе в аут. В 74-ата Данило проби отляво и върна към Роналдо, който беше блокиран. Три минути по-късно Бензема проби фронтално и потърси Кристиано, португалецът се подготви за удар от 18 метра, но не уцели топката.

В 83-ата Карвахал центрира трудна топка към втората греда и акробатичното изпълнение на Бейл беше обречено. В 85-ата мадридчани организираха бърза атака по десния фланг, Роналдо подаде към Иско в наказателното поле, който отбеляза страхотен гол от малък ъгъл. Номер 22 не позволи на вратаря да види топката, пласирайки я в близкия горен ъгъл - 2:0. В 88-ата всякаква интрига изчезна, след като Реал вкара и трети гол. Бейл стреля от фал, топката се отби от напречната греда и Начо добави отблизо с плонж - 3:0.

Реал Мадрид - Алавес - 3:0 Така Реал временно дръпна с пет точки пред втория Барселона. До края на сезона Алавес ще поддържа ритъм в Ла Лига и ще се подготвя за финала за Купата на краля.