Зенит не се предава (видео)

С попадения на Артьом Дзюба и Дани още до почивката Зенит спечели с 2:0 гостуването си на Рубин и се доближи на 3 точки от водача в руската Премиер лига Спартак (Москва), който още не е изиграл двубоя си от 21-ия кръг. Домакините от Казан създадоха малко голови положения пред вратата на Андрей Луньов и закономерно загубиха. Тимът на Хави Грасия остава в долната половина на таблицата, а феновете са недоволни от липсата на постоянство въпреки скъпата селекция преди началото на сезона.

Мачът на "Казан Арена" започна равностойно, но постепенно Зенит успя да овладее средата на терена благодарение на капитана Дани и двамата бразилци Жулиано и Ернани. В 36-ата минута Ибрахим Цалагов напредна по десния фланг и центрира за Дзюба, който използва високия си ръст и заби топката под гредата. Малко по-късно Александър Кокорин комбинира с Дани, той влезе в наказателното поле и технично преодоля Сергей Рижиков.
През второто полувреме за питерци не беше трудно да задържат топката и да парират плахите опити на домакините да стигнат до гол. В 83-ата минута Зенит остана с човек по-малко след червения картон на Артур Юсупов, но до края Рубин нямаше никаква идея в предни позиции.

В следващия кръг Зенит има наглед лесна задача. Отборът на Мирча Луческу е домакин на Анжи, а Ростов гостува на сигурния изпадащ Том (Томск).