Balkan Grand Prix 6

Генчев: Добри са, но можехме и тотално да ги разгромим

Играещият наставник на Етър Станислав Генчев бе много доволен от победата с 3:1 над Локомотив (София) от 22-ия кръг на Втора лига. Бившият халф на Левски, Литекс и Лудогорец бе титуляр за "виолетовите" при успеха с 3:1 на стадион "Ивайло".

"Първо искам да поздравя Локомотив (Сф) за добрия футбол и мъжката игра. Такъв мач между Етър и Локо заслужава да е от "А" група. Стана празник във Велико Търново, доста хора бяха на мача, хубав и динамичен футбол. Тези мачове са за елита.

Отличен мач за Етър, само в последните 15 минути при 3:0 решихме, че мачът е свършил и се поотпуснахме. Не съм доволен само от последните минути и че позволихме на съперника да върне един гол. Заслужавахме да спечелим с повече от 3:0.

Ние имаме по-добрите футболисти и сме по-добрият отбор. Бях сигурен, че ще надиграем Локомотив. Просто имахме нужда от един гол, за да поведем и момчетата да се успокоят и покажат истинските си възможности. След 1:0 изцяло владеехме инициативата, вкарахме втори и трети гол, имахме още 4-5 положения и можеше тотално да разгромим Локо (Сф). Съжалявам само, че им позволихме почетен гол.

Не мисля, че Димо Атанасов е прегорял срещу бившия си отбор, просто когато футболистите се поуморят, на моменти изключват и след жълтия картон заради умората допусна да направи глупаво второ нарушение.

Съдиите ги коментирайте вие, снимахте мача, вижте сами дали е имало дузпа. Както досега не съм коментирал съдиите, ще продължа в същия тон.

Локомотив имат добър отбор, досега пролетта бяха без загуба и само с един допуснат гол. Нормално е да гонят техния стил, но ние ги бяхме разучили добре и бяхме подготвени за това, което ще ни предложат. С течение на мача добивахме все повече самочувствие, като цяло и двата отбора имахме силни моменти, но нашите бяха много повече", сподели Генчев.
Текст и снимка:sport-vt.com

1 април 2017, събота, 17:00 ч / XXII кръг:
Царско село 2015 (София) - Банско (Банско) 4:0
Ботев (Гълъбово) - Септември (София) 0:5
Ботев (Враца) - Поморие (Поморие) 2:1
Етър ВТ (Велико Търново) - Локомотив 1929 (София) 3:1
Созопол (Созопол) - Левски (Карлово)  4:0

2 април 2017, неделя, 17:00 ч / XXII кръг:
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Оборище (Панагюрище)
ЦСКА II (София) - Спартак Плевен (Плевен)