Нов провал отдалечи Арсенал от четвъртото място (видео)

Пропадането на Арсенал продължи с тежка загуба с 1:3 от Уест Бромич на "Дъ Хоутърнс". Селекцията на Арсен Венгер изигра поредния си слаб мач и заслужено претърпя поражение, което отдалечи значително отбора от четвъртото място. В момента "топчиите" са на пет точки зад Ливърпул, макар че имат мач по-малко. Утре лондончани могат да отстъпят дори петата позиция. Крейг Доусън (12', 75') вкара два гола след корнери, а Хал Робсън-Кану (55') също се разписа за "дроздовете". Алексис Санчес (51') вкара почетното попадение за Арсенал.

Дани Уелбек започна като титуляр за гостите за сметка на Оливие Жиру, който остана на скамейката за началото. Начо Монреал също стартира, а Месут Йозил бе извън групата за днес. Крис Брънт и Хосе Саломон Рондон започнаха за "дроздовете".

Преди първия съдийски сигнал феновете на Арсенал, които са на противоположни позиции относно бъдещето на Арсен Венгер, демонстрираха своето отношение към французина посредством транспаранти, закачени на самолети, които прелетяха над "Дъ Хоутърнс". Първият призоваваше за това да не бъде предлаган нов договор на Венгер, а чрез втория поддръжниците на французина демонстрираха доверието си към него.

В 12-ата минута Уест Бромич излезе напред в резултата, след като Крейг Доусън засече с глава отблизо центриране на Шадли от корнер. Само три минути след това Алексис Санчес изравни. Този път Шадли проспа ситуацията в отбрана и позволи на чилиеца на засече на далачната греда отличен пас на Джака. До почивката двамата вратари - Петер Чех и Бен Фостър, се намесиха блестящо по веднъж след удари на Флетчър и Рамзи. Стражът на Арсенал обаче трябваше да напусне принудително малко след намесата си, след като получи контузия и бе заменен от Давид Оспина.

В 50-ата минута Рондон пропусна страхотна възможност да изведе отново УБА напред, след като засече добро центриране на Брънт, но ударът му мина встрани от вратата. Шест минути след това Робсън-Кану обаче направи 2:1. Шадли опита извеждащо подаване зад отбраната на Арсенал, Оспина изби под натиска на Маклийн, но топката стигна до Робсън-Кану, който я прати във вратата само 75 секунди, след като се появи в игра. Маклийн бе в положение на засада, но прескочи топката, позволявайки й да влезе в опразнената врата. Нийл Суорбрик се консултира със своя асистент и призна гола.

В 65-ата минута удар на Уелбек с глава срещна гредата.

1/4 час преди края Доусън сложи точка на спора с втория си гол в мача. Той стана по идентичен начин на първото попадение - след центриране от корнер, лошо позициониране на бранителите на Арсенал и удар с глава.

Арсенал има едва една победа в последните си пет мача в Премиър лийг. Лондончани все още са на пето място - на точка пред Манчестър Юнайтед. Уест Бромич е осми.