Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Симеоне: Облак и Лено бяха невероятни

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне изтъкна страхотната игра на вратарите Ян Облак и Бернд Лено в двубоя срещу Байер Леверкузен в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига, завършил 0:0 на "Висенте Калдерон". В първата среща в Германия Атлетико спечели с 4:2 и продължава на 1/4-финал и ще научи името на съперника си в петък, когато в Нион ще бъде изтеглен жребият.

"Доволен съм от всички и поздравявам играчите. Много неща се промениха за Атлетико в последните четири години, но играчите продължават да се раздават на терена докрай. Направихме още една важна крачка напред. Шампионската лига е особен турнир. Класирането на 1/4-финал е важно събитие за клуба.

Облак игра потресаващо, но и Лено направи две великолепни спасявания през първото полувреме. Той също е велик вратар", коментира Симеоне.