Атлетико Мадрид не допусна изненади и е на четвъртфинал (видео + галерия)

Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен завършиха 0:0 в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига на "Висенте Калдерон". В първата среща "дюшекчиите" спечелиха гостуването си на Байер в Леверкузен с 4:2 и така продължават на 1/4-финал.

Преди две години двата отбора се срещнаха на същата фаза и Атлетико се наложи след дузпи на "Висенте Калдерон", но сега хората на Диего Симеоне безпроблемно се класираха за четвъртфиналите, като не допуснаха изненада срещу активния тим на "аспирините", чийто устрем беше спрян на няколко пъти с фантастични намеси на вратаря Ян Облак.

Играта през първите 45 минути беше равностойна, като по-добрите възможности се откриха пред състава на Атлетико в края на полувремето. Първата дойде в 38-ата минута, когато Кореа беше изведен отлично в наказателното поле, стреля, но Лено спаси с фантастимна намеса. Само две минути по-късно германският страж отново показа класа след удар на Коке по земя в долния десен ъгъл.

Второто полувреме също предложи равностойна игра, като най-интересната ситуация беше в 67-ата минута, когато стана много горещо пред вратата на Атлетико Мадрид. До гол обаче не се стигна благодарение на самотвержените намеси на стража Ян Облак, който спаси три последователни удара на Юлиан Брант и Кевин Фоланд, а накрая Чичарито стреля встрани от вратата.