Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Спектакъл в Лион: "Хлапетата" разстреляха "вълците" за едно полувреме (видео)

Отборите на Лион и Рома изиграха един от най-красивите мачове през този сезон в европейските клубни турнири. Французите надиграха с 4:2 италианците в първи мач от 1/8-финалите на Лига Европа, след като на почивката губеха с 1:2. “Вълците” контролираха срещата през първата част и стигнаха до бърз обрат, след като имаха пасив в началото. След почивката обаче “хлапетата” бяха господари на терена и стигнаха до три безответни гола.

Рома можеше да открие резултата още в петата минута на срещата, но далечният удар на Раджа Наинголан бе избит от Антони Лопеш. Това обаче се случи в отсрещната врата четири минути по-късно. При едно центриране от фаул Александре Лаказет отклони топката към далечната греда, където бранителят Муктар Диакаби я засече за 1:0 в полза на французите.

В 20-ата минута обаче италианците изравниха. Диакаби този път бе грешник за тима си, след като се подхлъзна и позволи на Салах да излезе сам срещу вратаря и да реализира. Само 12 минути по-късно Рома вече водеше в резултата. При едно центриране на Даниеле Де Роси Федерико Фасио засече с глава топката във вратата.

Веднага след началото на втората част обаче Лион изравни. Корентен Толисо направи 2:2 с далечен удар в долния десен ъгъл на стража Алисон. Последваха няколко опасности и пред двете врати, но домакините бяха по-настъпателни и това им донесе успех в 74-ата минута. Резервата Набил Фекир намери пролука да стреля към вратата и с левия крак донесе трети гол за Лион. В последната минута на мача пък Лаказет оформи крайното 4:2 с отличен далечен удар.

Така Лион стигна до комфортна преднина от два гола преди реванша в Рим след седмица. Рома обаче едва ли ще се откаже да търси крайния успех на собствен терен, така че вторият мач между двата тима обещава ново зрелище.

ЛИОН - РОМА 4:2
1:0 Диакаби (9)
1:1 Салах (20)
1:2 Фасио (32)
2:2 Толисо (48)
3:2 Фекир (74)
4:2 Лаказет (90)