Юнайтед стигна до удобен резултат с никаква игра (видео + галерия)

Манчестър Юнайтед не впечатли с нищо при гостуването си на Ростов, но все пак стигна до 1:1 в първи двубой от 1/8-финалите в Лига Европа. Хенрих Мхитарян вкара за англичаните в 35-ата минута, а Александър Бухаров се разписа за домакините в 53-ата минута. Мачът се игра на намиращия се в много лошо състояние терен на "Олимп-2" и очаквано не предложи атрактивен футбол. Реваншът на "Олд Трафорд" е точно след седмица.
Жозе Моуриньо направи седем промени в стартовия състав в сравнение с този от двубоя срещу Борнемут за първенство през изминалия уикенд. Изненадата на мениджъра беше свързана със защитата, където той заложи на трима централни бранители в лицето на Фил Джоунс, Крис Смолинг и Маркос Рохо. Може би заради лошия терен той гласува доверие на Маруан Фелаини за сметка на Хуан Мата, а в предни позиции Мхитарян трябваше да помага на Златан Ибрахимович. Португалецът добре беше усетил какво предстои, защото кълбото прекара повече време във въздуха, където Ибра, Пол Погба, Фелаини, Смолинг и Джоунс влязоха в здрави единоборства с коравите руснаци. За домакините на пейката започна Сердар Азмун, който е един от голмайсторите на тима. Младият иранец се появи чак за последния четвърт час.
15 Ростов - Манчестър Юнайтед 1:1
Първата част обаче беше скучна с почти никакви положения. Топката се движеше прекалено бързо и създаваше неудобство на играчите, които се опитваха да я задържат продължително. При една от редките възможности Фелаини намери Златан, който пък подаде на Мики за 1:0 в 35-ата минута.
Домакините отговориха в началните минути на втората част, когато Бухаров надхитри Фил Джоунс и от въздуха елегантно насочи кълбото в мрежата на Серхио Ромеро за 1:1. Попадението вдъхна увереност на тима на Ростов и той заигра по-добре.
В 65-ата минута Александър Ерохин изправи косите на феновете на "червените дяволи" с удар по диагонала, който мина много близо до гредата. Атаките на Юнайтед бяха рядкост, като играчите на Моуриньо с нищо не превъзхождаха своя съперник.
Жозе обаче държеше на своя избор и не промени нищо в играта, като в средата на втората част само пусна Антони Марсиал на мястото на Мхитарян. Той беше доволен от развоя, защото следващите му две смени дойдоха чак в продължението по-скоро като бавене на времето. Едва тогава Фелаини свали една висока топка и създаде известно напрежение в руската отбрана, но нищо повече.
Минусът за Ростов е, че двама от титулярите - Тимофей Калачов и капитанът Александър Гацкан получиха жълти картони, заради които ще пропуснат реванша, а Владимир Гранат се контузи и беше заменен още в началото.
Температурата в началото на срещата беше около 8-9 градуса, но при много силен вятър. Точно 238 запалянковци на Юнайтед бяха в сектора за гостуващите фенове. Преди мача привърженици на домакините им раздадоха одеяла, за да се стоплят.

РОСТОВ - МАНЧЕСТЪР ЮН 1:1

0:1 Мхитарян (35)
1:1 Бухаров (53)