Тухел: Следващата цел е полуфинал

Наставникът на Борусия (Дортмунд) Томас Тухел похвали Пиер-Емерик Обамеянг след гръмката победа с 4:0 срещу Бенфика. "Жълто-черните" не оставиха никакъв шанс на португалците, а Обамеянг наниза хеттрик, след като в първия мач се отличи с фрапанти пропуски, включително и от дузпа.

"Направихме супер старт. Вкарахме ранен гол, но след 25-ата минута позагубихме ритъма си, бяхме прекалено статични. През второто полувреме се представихме наистина на топ ниво и заслужихме головете си.

Ако кажа, че съм очаквал да вкараме 4 гола, това би било неуважително спрямо съперника. Трудно е да се предположи, че ще успееш да вкараш 4 гола на толкова добър отбор като Бенфика", заяви Тухел на пресконференцията след двубоя.

"Бяхме напълно решени да обърнем нещата в наша полза, което се видя от начина, по който изиграхме мача. Радвам се за Обамеянг, защото показа истинското си лице. Бенфика е силен отбор, но ние победихме заслужено. Сега целта ни е да се класираме за полуфиналите", каза още Тухел.

Той допълни, че при жребия за четвъртфиналите би предпочел да избегне другия германския гранд Байерн (Мюнхен).