Байерн пак унизи Арсенал с нови пет шамара насред Лондон (видео+галерия)

Байерн за втори път унизи Арсенал и в реванша между двата тима от 1/8-финала в Шампионската лига. След като спечели първата среща на "Алианц Арена" с 5:1, днес германският шампион постигна абсолютно същия резултат и в гостуването си на "Емиратс". Така баварците безапелационно се класират на 1/4-финал в турнира с общ резултат 10:2. Интрига в двубоя имаше само през първото полувреме, когато "артилеристите" поведоха с красив гол на Тио Уолкот в 20-ата минута. Роберт Левандовски обаче си изработи дузпа, която сам реализира в 55-ата минута, а в ситуацията Лоран Косиелни бе изгонен и това като че ли реши всичко. До края гостите правеха каквото си искат и с голове на Ариен Робен в 68-ата, Дъглас Коща в 78-ата и Артуро Видал в 80-ата и 85-ата минута разнебитиха своя съперник.

Първата по-интересна атака в мача бе за Байерн и това се случи в 8-ата минута, когато Давид Алаба отправи неточен удар от границата на наказателното поле.

След това обаче Арсенал взе инициативата и започна все по-често да поглежда към вратата на Мануел Нойер. В 11-ата минута Тио Уолкот бе изведен с дълга топка зад защитата, но вратарят хладнокръвно излезе и изби. Две минути по-късно Оливие Жиру получи добро центриране в пеналта, надскочи прекия си пазач и стреля с глава, но до гредата. В 20-ата минута по-добрата игра на домакините бе материализирана. Уолкот премина на скорост през няколто защитници и нахлу в наказателното поле, след което с удар под напречната греда от труден ъгъл успя да матира Нойер за 1:0.

В следващите минути Байерн изнесе играта по-напред, но в 33-ата минута след хубава контраатака Арсенал бе близо до нов гол, като почти по идентичен начин Уолкот нахлу отдясно и опита удар, който този път се спря в от външната страна на мрежата.

В 36-ата минута Артуро Видал пробва далечен шут по посока вратата на Давид Оспина, но без успех. В 38-ата минута пък гостите пропуснаха най-добрата си възможност до момента. Тогава Роберт Левандовски бе изведен прекрасно зад защитата и опита изстрел от движение, но по чудо топката се търкулна до гредата. В 41-ата минута и Ариен Робен тества Оспина, но ударът му бе прекалено слаб, за да затрудни вратаря.

В самия край на полувремето Арсенал получи нарушение пред наказателното поле и Алексис Санчес опита директен изстрел, който обаче не успя да затрудни вратаря.

Втората част започна с прекрасен шанс за домакините, като Оливие Жиру получи центриране в наказателното поле и от добра позиция не успя да вкара с глава. Минута по-късно пък Байерн отбеляза гол чрез Матс Хумелс, който обаче правилно бе отменен заради засада. В 53-ата минута Левандовски нахлу в наказателното поле и бе съборен от Косиелни за дузпа. В първия момент съдията извади жълт картон на защитника, но след това промени решението си и изгони французина, като не стана напълно яско каква е причината. Левандовски пък изпълни безпощадно наказателния удар и изравни резултата.

От този момент нататък на терена имаше само един отбор и това бяха баварците. В 63-ата минута след разбъркване в пеналта Хави Мартинес стреля с глава над вратата. Минута по-късно Левандовски изскочи на стрелкова позиция, но Оспина с блестящ рефлекс спаси удара му. В 68-ата минута гостите все пак удвоиха преднината си. Те се възползваха от груба грешка при изнасянето на топката, Робен бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 1:2.

Байерн продължи да се забавлява и в 75-ата минута Левандовски нацели греда. Три минути по-късно гостите вкараха трети гол след хубава контраатака, която Дъглас Коща сам изигра и реализира. В 80-ата минута и Артуро Видал записа името си сред голмайсторите след нова чудесна контра, а в 85-ата минута чилиецът за втори път записа името си сред голмайсторите, след като Дъглас Коща бе изведен в нак поле и върна за Видал, който нямаше как да сгреши за 1:5.

Така Байерн по абсолютно категоричен начин си осигури продължаване на 1/4-финал в Шампионската лига, докато Арсенал за пореден път отпада твърде рано и това като че ли окончателно ще предопредели раздялата с мениджъра Арсен Венгер след края на сезона.