Държавата дава 15 000 лв на Радослава и Тихомир Иванов

Министерството на спорта ще премира с общо 15 000 лева атлетите ни от Европейското първенство в Белград. Двама от 8-те състезатели, които участваха на шампионата в "Комбанк Арена", успяха да влязат сред най-добрите 6, което означава и допълнителен бонус от държавата.

Съвсем очаквано Радослава Мавродиева ще прибере най-солидна сума. Тя ще получи 10 000 лева за сребърния медал, който спечели в тласкането на гюле. Тихомир Иванов, който се размина с бронза в скока на височина, пък ще бъде субсидиран с 5 000 лв. Ако плевенчанинът беше успял да заеме третото място, той щеше да получи с 3 000 лв отгоре. Последният ни финалист - Георги Цонов в сектора за троен скок, не успя да се вмъкне в графата с бонуси, тъй като остана осми.

По инструкция държавата изплаща премии от европейски първенства само на онези, коиот успеят да се класират сред първите 6. По всяка вероятност, освен парите от Министерството на спорта, Мавродиева и Иванов ще получат такива и от спонсори на федерацията по лека атлетика.