Мюир направи златен дубъл на 1500 м/3000 м след втори рекорд на ЕП

Лаура Мюир изпълни целта си и ще си тръгне от Европейското първенство по лека атлетика в зала в Белград с два златни медала. Представителката на Великобритания, която вчера триумфира с рекорд на шампионатите на 1500 метра (4:02.39 мин), днес подобри още един рекорд на шампионатите – този на 3000 м. Тя не срещна особена съпротива в бягането и финишира първа за 8:35.67 мин. Ясмин Кан постави нов национален рекорд на Турция от 8:43.46 мин за сребърното отличие. Триумфът на Великобритания на 3000 м допълни Ейлиш Макколган, която заслужи бронза с 8:47.43 мин.

Мюир стана втората атлетка в историята, която постига дубъл на 1500 и 3000 м на европейски шампионат под покрив. До момента това беше постигала единствено полякинята Лидия Хойецка, която спечели златните медали на 1500 м с 4:05.13 мин и на 3000 м с 8:43.25 мин в Бирмингам през 2007 г.