Серията на Китанов без допуснат гол секна на 725 минути

Отборът на ЦСКА-София се провали в дербито срещу Левски и допусна обрат от 1:0 до 1:2 през второто полувреме, с което записа първо поражение от 5 ноември насам, когато отстъпи на Лудогорец също с 1:2.

Освен серията от девет кръга без загуба, срещу Левски "червените" видяха края на по-впечатляващата поредица от седем мача без допуснат гол, която започна с победата с 2:0 над Нефтохимик на 1 декември.

Вратарят на ЦСКА-София Георги Китанов опази мрежата си суха в продължение на цели 725 минути, преди да направи дузпа срещу Давид Яблонски в дербито с Левски, която Роман Прохазка реализира.

Левски - ЦСКА-София част III
Китанов се нарежда на 11-о място във вечната класация на българския елит по показател "суха мрежа", като остана само на 3 минути от постижението на Георги Петков.

Опитният страж не допусна топката да премине голлинията му за 728 минути с екипа на Славия през сезон 2015/16. Водач в ранглистата е легендата на ЦСКА Стоян Йорданов с 1202 игрови минути без гол през сезон 1970/71.