Младият "син" герой Кръстев: Левски винаги е имал силни вратари

Вратарят на Левски Николай Кръстев според мнозина бе най-добрият на терена по време на победата с 2:1 над ЦСКА-София на Националния стадион "Васил Левски".

Именно стражът на "сините" бе с основна заслуга за обрата през второто полувреме, защото направи няколко фантастични спасявания след почивката и отчая опитите на съперника да стигне поне до равенство.

"Как да се чувствам, чувството е отлично, благодаря на феновете. Благодаря най-вече на Боян Йоргачевич, Божидар Митрев, на Мартин Захариев, на моето семейство и на Елин Топузаков. Онзи ден говорих с Боян, той ми каза, че ще съм играч на мача. Така ми каза и Божидар и аз вярно, че станах.
Спасяванията ми бяха инстинктивни, всичко стана за две секунди.

Левски - ЦСКА-София

Усещането не мога да го опиша, не мога да опиша какво е да играеш за отбор като Левски - нещо голямо.

Един-два мача не мога да кажа, че са ме утвърдили в състава, но се надявам за по-натам. В Левски се работи добре, като цяло с вратарите в Левски се работи много добре и Левски винаги е имало добри вратари. Естествено, че не съжалявам, че съм в Левски", завърши Кръстев.