Ники Михайлов с асистенция за важен успех на Мерсин

Българският вратар Николай Михайлов помогна на тима си Мерсин за важната победа с 2:1 като гост над Газиантеп в мач от 23-ия кръг на турската Лига 1. Стражът пази пълни 90 минути, като асистира за първото попадение на своя отбор, а също така се отчете с отлично спасяване през второто полувреме. Националът на България подаде за попадението на Кая в 13-ата минута, а след това запази вратата си суха до 85-ата минута, когато от пет метра Ехиосън с глава изравни.

Гостите, въпреки че бяха останали с 10 души, стигнаха до победата в 87-ата минута с гол на Педриел, който е негов шести за сезона. Победата е изключително ценна за Мерсин, който се отлепи от дъното и вече има 19 точки. Михайлов и компания нямат поражение от пет мача, като са на няколко точки от зоната, която гарантира оставане в първа лига.

Днешният съперник на Мерсин Газиантеп е на 14-то място с 22 точки.