Ливърпул отново се преобрази и се справи с жалък Арсенал (видео)

Ливърпул показа за пореден път, че е като хамелеон. Отборът на Юрген Клоп бе неузнаваем в понеделник при гостуването на Лестър, а днес постигна убедителна победа с 3:1 срещу Арсенал. Мърсисайдци имаха сериозно преимущество през първото полувреме и след него водеха с 2:0 след попадения на Фирмино и Мане. Лондончани се върнаха в мача след гол на Дани Уебек в 57-ата минута. Опитите им да изравнят не доведе до нищо, а в края Вайналдум оформи крайното 3:1.

Резултатът изкачи временно Ливърпул на трето място в класирането, но битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига, ще бъде ожесточена до край. "Червените" водят с 2 точки на Арсенал и с три на Манчестър Юнайтед, които са изиграли мач по-малко.

Мърсисайдци за пореден път показа колко е непостоянен през този сезон, като редува добри представяния и добри период, както бе в началото на сезона, с трагични изяви и загуби от отборите босещи се за изпадане. Тимът може да спаси сезона, ако успее да си спечели място в четворката.

Ситуацията на Арсенал обаче е по-тежка, тъй като отборът на Венгер върви надолу, а това се очертава да е последният сезон за френския мениджър в клуба. Той не разчиташе на двете си звезди Месут Йозил и Алексис Санчес. Германецът бе болен и не тренира последните дни. Съотборникът му обаче изненадващо не попадна сред титулярите. Чилиецът се появи на почивката и имаше сериозна заслуга лондончани да се върнат в мача, но и неговото присъствие не бе достатъчно.

Още в деветата минута мърсисайдци поведоха. Великолепна комбинация мина през Садио Мане, който пусна остро подаване в наказателното поле, Коутиньо прескочи топката и тя се озова във Фирмино, който я спря и я заби в мрежата.

Отборът на Юрген Клоп се чувстваше изключително комфортно, притискаше съперника в средата на терена и организираше опасни атаки. Играчите на домакините атакуваха агресивно дефанзивните халфове на съперника и особено Коклен и на няколко пъти му отнеха топката, което им даде възможности за бързи нападения. След половин час игра защитата на лондончани за пореден път се пропука и удар на Коутиньо бе избит от Чех.

По-добрата игра на Ливърпул продължи и тя се отрази във втори гол. В 40-ата минута поредната отлична комбинация започна от Милнър и мина през Фирмино, който намери Мане, оставен напълно непокрит в наказателното поле. Голмайсторът на мърсисайдци направи 2:0 и оползотвори превъзходството на домакините.

На почивката Арсен Венгер видя, че без Алексис Санчес неговият отбор няма шансове и пусна чилиеца. Още в 49-ата минута Жиру бе близо до попадение, но Миньоле се намеси отлично, а след това топката се удари и в горната греда. Влизането на Санчес обаче промени облика на Арсенал. Неговите активни действия съживиха гостите.

Алексис бе в основата на връщането на "артилеристите" в мача. В 57-ата минута той намери Дани Уелбек и той преодоля Миньоле за 2:1. Попадението даде надежди на Арсенал, а отборът на Юрген Клоп изглеждаше нестабилен. Двубоят стана двуостър с атаки и към двете врати.

Въпреки опитите на лондончани да стигнат до изравняване, реално те не стигнаха до голови положения в последната част на двубоя. Ситуацията пред вратата на Чех бе малко по-различна, тъй като, изнесени напред, играчите на Венгер оставяха доста пространства. Жоел Матип не успя с глава да засече центриране и пропусна добра възможност. Малко по-късно влезлият като резерва Дивок Ориги удари гредата след центриране на Милнър от фаул и удар с глава.

Отлична контраатака сложи край на интригата в 90-ата минута. Лалана задържа топката в центъра и изведе Ориги по дясното крило, а белгиецът намери нахлуващия в наказателното поле Вайналдум, който прати топката в мрежата за 3:1.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 - Фирмино (9)
2:0 - Мане (40)
2:1 - Уелбек (57)
3:1 - Вайналдум (90)