Атлетико Мадрид измъкна само точка на “Риасор” (видео)

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Атлетико Мадрид не излъчиха победител в срещата помежду си от 25-ия кръг на Примера дивисион. Мачът на “Риасор” завърши при резултат 1:1, след като домакините откриха резултата чрез Флорин Андоне в 12-ата минута, а Антоан Гризман донесе точката на своя тим с прекрасно изпълнение в 68-ата минута. Този резултат не бе най-желаният и за двата тима. Домакините имаха нужда от три точки, с които да вземат глътка въздух в битката за оцеляване. Успехът обаче бе нужен и на “дюшекчиите” в борбата за топ 4.

Двубоят започна с натиск на Атлетико и в 3-ата минута удар на Габи бе спасен от вратаря. След това пък Хосе Хименес отправи неточен изстрел в 10-ата минута.

В 12-ата минута обаче Ла Коруня стигна до гол с първата си възможност. Тя дойде след груба грешка на Хосе Хименес, който позволи на Флорин Андоне да му отнеме и да напредне в наказателното поле, след което хладнокръвно да реализира за 1:0.

Този гол като че ли вдъхнови домакините, които стояха много добре до края на полувремето. В 23-ата минута страхотен шут на Хуанфран премина над вратата. След това в 29-ата минута Гаел Какута бе изведен перфектно в наказателното поле, но шутира твърде слабо и неточно и пропусна прекрасен шанс за удвояване на резултата. В 45-ата минута пък Педро Москера отправи супер изстрел от воле, но Ян Облак опази вратата си с добра намеса.

В същото време гостите изглеждаха досат объркани и създадоха само една добра възможност. Това се случи в 33-ата минута, когато Анхел Корея се освободи от двама защитници на границата на пеналта, но ударът му бе спасен от Херман Лукс.

През втората част “дюшекчиите” видимо усилиха натиска и в 68-ата минута стигнаха до изравняване на резултата. Тогава първо бомбен шут на Филипе Луиш се отби от гредата, а няколко секунди след това Антоан Гризман с прекрасен изстрел от около 30 метра матира вратаря за 1:1.

Депортиво обаче можеше бързо да си върне преднината, като в 70-ата минута Файсал Фажир центрира отличо в наказателното поле, но Андоне отблизо не успя да засече топката с глава. Четири минути по-късно пък Фажир стреля над вратата от далечна дистанция.

В 80-ата минута Атлетико пък можеше да стигне до успеха, като Фернандо Торес бе изведен на стрелкова позиция в пеналта и отправи хубав удар, но Лукс с блестящ рефлекс изби.

В 85-ата минута се стигна до една доста неприятна ситуация. Фернандо Торес падна лошо при един сблъсък с противников футболист и лекарският екип трябваше спешно да влезе на терена, за да му окаже помощ, като се предполага, че нападателят си глътна езика. В крайна сметка Торес бе изнесен на носилка и не се завърна в игра, а Атлетико трябваше да доиграе мача в намален състав.

В крайна сметка двубоят завърши без победител и Ла Коруня поне спря серията си от 4 поредни загуби и излезе над чертата на 17-ото място с 20 точки. Атлетико пък остава на 4-ата позиция с 46 спечелени точки.