Лубе и Цветан Соколов завършиха редовния сезон в Италия със загуба без значение

Националът Цветан Соколов и неговият клуб Кучине Лубе (Чивитанова) завърши със загуба редовния сезон в италианската Суперлига, след като в мач без значение от последния 24-и кръг отстъпи като гост на  Експривия в Молфета с 2:3 (25:18, 14:25, 22:25, 25:17, 12:15) пред 2000 зрители в Паладзето дело Спорт “Поли”.

Така серията на Лубе от 12 поредни победи в шампионата намери своя край, но отборът си бе осигурил първото място още преди два кръга.

Наставникът на Лубе Джанлоренцо Бленджини даде възможност на повечето си резервни състезатели да се появят в игра. Мика Кристенсън, Османи Хуанторена и Давиде Канделаро въобще не влязоха в игра. Цветан Соколов игра само в първите 3 части, а Иржи Ковар се появи като резерва, а основно либеро бе Никола Пезерези.

Цветан Соколов игра силно за два гейма и половина на игрището и заби 12 точки (1 ас, 1 блок, 59% ефективност в атака), след което бе заменен от Алберто Казадей. Най-резултатен за Лубе стана Клемен Чебул с 15 точки (4 аса, 1 блок, 38% ефективност в атака, 21% перфектно и 52% позитивно посрещане).  Енрико Честер добави 12 точки (3 блока, 82% ефективност в атака),

Бившият волейболист на Лубе и национал на Италия Джулио Саби заби 35 точки (7 аса, 2 блока, 51% ефективност в атака) за победата на Молфета. Това го изстреля на върха в класацията за реализатори в редовния сезон с 364 точки - с една повече от Фернандо Ернандес от Пиаченца.

В тази класация Цветан Соколов остана на 5-а позиция с актив от 452 точки от 26 мача през сезона.

Така Лубе завършва редовния сезон на първо място с 23 победи, 3 загуби и 68 точки и на 1/4-финалните плейофи ще срещне 8-ия Тоно Калипо Калабрия (Вибо Валенция).

Четвъртфиналите стартират на 5 март, като Лубе е домакин в първия двубой, а 3 дни по-късно гостува за мач №2. Евентуалният трети четвъртфинал от серията е отново в залата на Лубе на 12 март.

Експривия (Молфета) завършва на 10-о място с 27 точки и ще се включи във втория етап от плейофите за 5-ото място.

ЕКСПРИВИЯ (МОЛФЕТА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:2 (18:25, 25:14, 25:22, 17:25, 15:12)

МОЛФЕТА: Тиаго Велосо, Джулио Саби 35, Богдан Олцеану 14, Жоао Рафаел Де Барос 8, Марко Вители 9, Алберто Поло 7 - Даниеле Де Пандис-либеро (Франческо Дел Векио, Жозе Коща)
Страши-треньор: Флавио Гулинели
ЛУБЕ: Антонио Корвета 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 12, Клемен Чебул 15, Денис Калиберда 6, Енрике Честер 12, Драган Станкович 11 - Никола Пезарези-либеро (Женя Гребенников, Алберто Казадей 7, Иржи Ковар 4)
Страши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.