УБА обърна Борнемут за 17 минути (видео)

Уест Бромич обърна Борнемут до крайното 2:1 на "Дъ Хоуторнс". Джошуа Кинг откри резултата от дузпа в петата минута. УБА обаче бързо стигна до обрат след попадения на Крейг Доусън (10) и Гарет Макоули (22).

Борнемут записа четвърта поредна загуба във Висшата лига, но все още не усеща голямо напрежение, тъй като се намира на 14-о място, пет точки над зоната на изпадащите. Тимът на Тони Пюлис няма такива проблеми, като с 40 точки заема осмото място.

Началото на срещата бе вихрено. Ниом събори Райън Фрейзър, съдията отсъди дузпа и Кинг изведе гостите напред. Много бързо УБА изравни, след като удара на Крейг Доусън се отклони в Чарли Даниелс и не остави шансове на Боруц. Вратарят на Борнемут имаше основна заслуга за победното попадение на съперника. Той не успя да изчисти топката след ъглов удар и тя се озова в Макоули, който я прати в мрежата.

След почивката гол на Насер Шадли бе отменен поради засада. Тимът на Еди Хауи имаше предимство през втората част, а Бен Фостър направи две отлични спасявания в края, за да осигури трите точки на домакините.