Розалин Пенчев и Латина с втора поредна загуба

Волейболният национал Розалин Пенчев и неговият Топ Волей (Латина) записаха втора поредна и общо 17-а загуба в италианската Суперлига. Волейболистите на Латина отстъпиха като гости на Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) с 1:3 (25:27, 27:29, 25:20, 23:25) в мач от от последния 26-и кръг от редовния сезон, който бе изтеглен като време преди 25-ия. Срещата се игра пред едва около 500 зрители в зала "Пала Валентия".

По този начин Пенчев и съотборниците му са на 10-о място във временното класиране с 26 точки след 8 победи и 17 загуби и останаха без шансове за класиране на плейофите. В 25-ия кръг Латина е домакин на слабака Ревивре (Милано), с национала Тодор Скримов. Срещата е в неделя (26 февруари) от 19,00 часа българско време.

Розалин Пенчев влезе като резерва за Латина за малко в края на четвъртия гейм, но не се отчете с нито една точка. Най-резултатни за тима бяха опитният Алесандро Фей (2 блока и 45% ефективност в атака) и Андреа Роси (5 блока!!!, 2 аса и 69% ефективност в атака) със 17 и 16 точки. За отбора на Вибо Валентия словакът Петер Михалович реализира 22 точки (3 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака), а бразилският посрещач Карлош Едуардо Силва добави още 19 точки (2 аса, 47% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) за победата.