Перуджа измъкна ценна победа от врящия котел в Латина

тборът на Сър Сейфти Конад (Перуджа) с Велизар Чернокожев в състава си записа много ценна победа в битката за второто място през редовния сезон в италианската Серия А1.

В мач от 24-ия кръг отборът на Перуджа се наложи с 3:1 (25:18, 25:17, 25:27, 25:23) при гостуването си на Топ Волей (Латина) в препълнената "ПалаБианкини".

Гостите успяха да поведат с 2:0 гейма, но домакините от Латина не се бяха предали и намалиха след 27:25 в третата част. Силният сервис на играчите на Перуджа (13 аса срещу 3) обаче натежа в четвъртия гейм и с директна точка от начален удар на американеца Аарън Ръсел Перуджа достигна до 25:23 и 3:1 гейма.

Топ реализатор с 24 точки бе сръбският диагонал Александър Атанасийевич (4 аса, 1 блокада, 68 % в нападение), а Аарън Ръсел (4 аса, 54 % в атака) и Иван Зайцев (1 ас, 4 блокади, 54 % в нападение) добавиха по 18. Велизар Чернокожев не се появи в игра.

За Латина 18 точки направи Габриеле Маруоти (2 аса, 4 блокади, 60 % в нападение), а Розалин Пенчев направи силно включване, след като се появи във втория гейм и остана на терена до края. Той записа 7 точки (44 % в атака), като изявите му от трибуните изгледа и неговият брат Чоно. Опитният Алесандро Феи се отличи с 15 точки (1 блокада, 54 % в нападение).

Така Перуджа заема трета позиция с 56 точки, наравно с втория Диатек Трентино (Тренто), като отстъпва само по геймово съотношение. Латина е на десето място с 26 точки, на три от топ 8.