Радослав Бакърджиев: Все още играем на големи амплитуди

Женският отбор на Левски (София) допусна загуба с 2:3 гейма в дербито на 11-ия кръг с ЦСКА в зала "Васил Симов", а ето какво каза треньорът на "сините" Радослав Бакърджиев в специално интервю за BGvolleyball.com

Като за първи телевизионен мач през сезона, предложихте зрелище за зрителите, но какво не ви достигна в тайбрека?

Не само в тайбрека, а и в геймовете, които загубихме не ни вървеше играта в посрещане, а от там и организацията на атаката ни. Не ни вървеше в тези моменти и сервисът. Да, показахме много по-добра игра в сравнение с първия мач срещу този противник. Все още обаче проблемът ни е, че играем на големи амплитуди и правим доста елементарни грешки, които не трябва да се допускат.
ЦСКА - Левски

Като че ли обаче се спазва традицията от последните години Левски да играе доста по-добре през втория полусезон...

Имаме още три мача до края на сезона. Излизаме за победа и в трите мача, независимо от противниците. Ще видим срещу кого ще се паднем в плейофите и гоним максимално предно класиране.

Колко трудно е да се работи с толкова млад състав в сравнение с предишни години, когато все пак винаги имахте поне 1 или 2 по-опитни състезателки?

Трудно е, защото си дава отражение липсата на опит, особено в по-напечени ситуации. В по-тежки ситуации действат по-импулсивно и буквално като деца, но сме тръгнали по този път, стискаме зъби, за да го извървим. Не ни е лесно, имаме хубави моменти, но и по-трудни. Веднъж нещата се получават повече, друг път - по-малко, но мисля, че играта, която показваме в сравнение с първия полусезон е доста по-добра.

По-генерално, как ви се струва първенството, което се завърна в тв ефира?

Талантливи деца има, определено, във всички отбори. Това, което казах за нашия отбор, важи и за всеки друг - трябва да се изтърпи пътя, по който са поели. Да не се прибързва и да не се възлагат прекалено големи и ранни очаквания. Нека не забравяме, че повечето състезателки са по на 18-19 години, а има и на по 14...

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от дербито ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:2 - ТУК!!!
КУПИ БИЛЕТ за ВЕЧНОТО ДЕРБИ - ЛЕВСКИ - ЦСКА - ТУК!!!