Западът спечели "Мача на звездите" след грандиозно надстрелване (галерия)

Западът спечели "Мача на звездите" в НБА тази нощ, след като се наложи със 192:182 (48:53, 49:39, 47:47, 48:43) над Изтока в страхотно зрелище в зала "Смути Кинг Сентър" в Ню Орлиънс. Двата тима направиха истинско шоу за зрителите, като записаха рекорден резултат. След тази победа Западът вече има 28 усеха в тези мачове, докато Изтокът е с 38 победи на своята сметка.
"Мачът на звездите" в НБА
Западът стартира с петорка съставена от Стеф Къри, Джеймс Хардън, Антъни Дейвис, Кевин Дюрант, Коуи Леонард. За Изтока пък започнаха ДеМар ДеРозан, Кайри Ървинг, Янис Антетокунмпо, Джими Бътлър, ЛеБрон Джеймс.

В началото Изтокът имаше лека преднина в резултата, но в средата на втората четвърт Западът обърна нещата и така и не изпусна преднината си до самия край.
Над всички тази вечер бе центърът на Ню Орлиънс Пеликанс Антъни Дейвис. Той завърши мача с рекордните 52 точки, като се отчете и с 10 борби и заслужено завоюва и приза за МVР в мача. С това постижение Дейвис надмина досегашния рекорд на легендарния Уилт Чембърлейн за най-много точки в "Мач на звездите" от 1962 година, когато той вкрарва 42 точки.
Oще 41 точки за победителите наниза Ръсел Уестбрук, а Стеф Къри завърши срещата с 21 точки, колкото отбеляза и Кевин Дюрант, който пък се отчете с трипъл-дабъл от 10 борби и 10 асистенции.

За Изтока най-резултатен бе Янис Антетокунмпо с 30 точки. ЛеБрон Джеймс добави още 23, а Кайри Ървинг завърши с 22 точки.
На почивката пък зрителите бяха забавлявани от шоу на носителя на "Грами" Джон Леджънд, който изпълни някои от най-големите си хитове.