Билбао се предаде на "Местайя", но не загубата е проблемът (видео)

Измореният от натоварената си програма Атлетик Билбао се предаде лесно при гостуването си на Валенсия, записвайки поражение с 0:2. Големият проблем на баските обаче е, че двама от титулярите - Ариц Адурис и Аймерик Лапорт, напуснаха с контузии, а след няколко дни предстои важният реванш срещу АПОЕЛ (Никозия), в който ще се реши дали испанците ще играят на 1/8-финал в Лига Европа (3:2 за Атлетик в първия мач).

От 53-ата минута на "Местайя" Атлетик игра с 10 души, тъй като при травмата на Адурис отборът вече беше извършил всички си смени. Парадоксалното е, че ветеранът се беше появил секунди по-рано, но усети болка и веднага напусна.

До този момент Валенсия вече водеше с 2:0 с голове на Луиш Нани (13') и Симоне Дзадза (45') (първо попадение от 9 месеца насам) още преди почивката. Отделно домакините пропуснаха още поне две чисти положения.

След излизането на Адурис двубоят се доиграваше и нищо не се промени.