Неостаряващият Адурис отново бележи за Атлетик Билбао

Атлетик обърна Апоел Никозия от 0:1 до 3:2 в Билбао в първия 1/16-финал на Лига Европа, а неостаряващият нападател на баските Ариц Адурис отбеляза дежурния си гол.

Така навършилият 36 години преди около седмица Адурис, изживяващ втора футболна младост, вече се е разписвал средно по веднъж във всеки един от последните 17 мача в Лига Европа и води уверено в листата на голмайсторите, като има осем попадения повече от следващия го в списъка.

Домакините от Билбао могат да съжаляват, че не успяха да задържат по-убедителен аванс, след като успяха да заличат пасива от един гол и да поведат с 3:1. Ефрем даде аванс на гостите от Острова на Афродита в 36-ата минута, но само две по-късно равенството беше възстановено след автогол на Меркис.

В 61-ата минута отбраната на Апоел сбърка, топката попадна у Муниаин, който намери Адурис и опитният голмайстор реализира седмия си гол в последните си шест мача в Лига Европа. В 72-ата минута тъмнокожият баск Иняки Уилямс с глава реализира за 3:1. Гостите обаче нямаха никакво намерение да се предават и минута преди края Яниотас намали и така ни очаква интересен реванш в Никозия след седмица.

Атлетик Билбао - АПОЕЛ Никозия 3:1
0:1 Ефрем (36)
1:1 Меркис (38-автогол)
2:1 Адурис (61)
3:1 Уилямс (72)
3:2 Яниотас (89)