Казийски заби 20 точки, но те не стигнаха за успех

Бившият национал Матей Казийски и отборът на ДжейТЕКТ Стингс (Кария) отстъпиха на Сенчъри  Сънбърдс (Осака) след 1:3 (26:24, 13:25, 22:25, 22:25) като гост в мач от турнира за финалната шестица в японското първенство.

"Жилата", както е прякорът на тима от Кария, стартираха силно и успяха да спечелят първата част с 26:24. В следващите геймове домакините използваха превъзходството си в основните елементи и нямаха проблеми до края.

Матей Казийски бе най-резултатен за ДжейТЕКТ с 20 точки и отново влезе в Топ 5 на реализаторите в първенството. Кубинецът Ядриан Ескобар заби 27 точки за Сантори.
В следващата среща Казийски и съотборниците му излизат срещу първенеца Тойода Госей на 25 февруари (събота), а в неделя е вторият за уикенда двубой - срещу Торей Ероуз на македонския национал Никола Гьоргиев.