Нишикори преодоля с лекота четвъртфиналите в Буенос Айрес

Поставеният под номер 1 в схемата Кей Нишикори преодоля с лекота четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Буенос Айрес, след като се наложи с 6:1, 6:4 над Жоао Соуза. Следващият съперник на японеца, пети в света, е представителят на домакините Карлос Берлок, който надви бразилеца Тиаго Монтейро с 3:6, 6:2, 6:3.

Нишикори стигна до пробив още в дебютния гейм и след това поведе с 4:0, за да затвори първия сет след точно половин час игра. Във втория сет двамата бяха равностойни и дори нямаха възможност за пробив до десетия гейм, в който японецът стигна до допълнителни разигравания и се възползва още от първия си мач-пойнт. На другия полуфинал ще играят украинецът Александър Долгополов и испанецът Пабло Карено.