Конте: Заслужавахме да победим, нямахме късмет

Мениджърът на Челси Антонио Конте изрази мнението, че неговият отбор е заслужавал да победи Бърнли (1:1), въпреки че лондончани отправиха едва два точни удар за 90 минути на "Търф Моор". Равенството дава шанс на Манчестър Сити да се доближи на осем точки зад лондончани.

"Трябва да сме разочаровани от тази точка, защото мисля, че това бе такъв тип мач, който можехме да спечелим. Жалко, защото започнахме много добре и създадохме възможности, а след това дойде този пряк свободен удар. Държахме ситуацията под контрол и създавахме много положения за гол. Трябваше да решим мача, но не успяхме. През второто полувреме двубоят стана физически. Не познаваме добре този тип футбол, с дълги топки. Освен това не е лесно да гостуваш на отборa на Бънрли, който е спечелил 29 от всичките си 30 точки у дома. Това означава, че те са много силен домакин. Мисля обаче, че заслужавахме да победим днес.

Знаем, че имаме още много работа. Остават ни 13 мача до края на сезона. Важно е обаче да продължим да работим и играем по този начин, да се борим. Днес нямахме късмет", заяви Конте.