Бърнли не се даде и остави известни надежди в преследвачите на Челси (видео)

Бърнли потвърди славата си на един от най-силните домакини в Премиър лийг, след като взе точка от Челси, завършвайки 1:1 с лидера в Премиър лийг на своя "Търф Моор". Педро Родригес даде аванс на лондончани още в седмата минута, но рекордната покупка на домакините Роби Брейди (24') изравни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Челси остава на десет точки пред Тотнъм, но утре Манчестър Сити може да се доближи на осем пункта зад лидера, ако успее да победи Борнемут като гост.

Антонио Конте заложи на същия стартов състав, който победи с 3:1 Арсенал преди седмица. Джон Тери остана извън групата заради контузия в глезена. Роби Брейди и Ашли Уестууд дебютираха като титуляри за домакините.

Първият шанс се откри пред Еден Азар, който получи извеждащ пас от Коща, но не успя да нанесе силен удар и Хийтън спаси без проблем. Минута по-късно - в седмата, гостите организираха страхотна контраатака. Азар намери Моузес в централната зона, а нигериецът преодоля опита за шпагат на Бреди и напредна, след което пусна към Педро. Испанецът стреля в левия ъгъл - 0:1. Началото на тази атака постави Канте, който отигра добре в близост до собственото си наказателното поле, след което нападението се разви с четири бързи и точни подавания.

Новото попълнение на Бърнли Роби Брейди изравни в 24-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, което не остави шанс на Тибо Куртоа. Това бе първи гол на ирландеца за "виненочервените" в първия му мач като титуляр.

В 37-ата минута домакините бяха близо до пълен обрат. Бартън изведе хитро Лоутън, който се справи с Канте, но не успя да преодолее Куртоа.

Малко след началото на второто полувреме домакините пропуснаха нова страхотна възможност да поведат в резултата. Давид Луис сгреши в центъра на отбраната и позволи едно подаване на Барнс да стигне до Грей. Нападателят на Бърнли обаче стреля слабо от 16 метра, подарявайки топката на Куртоа.

Барнс пропиля още една опасна атаката на домакините, а Аспиликуета отправи опасен удар от далечна дистанция, който премина над вратата.

До края двубоят продължи да бъде все така равностоен, като битката преобладаваше пред интересните ситуации. След попадението, което Педро отбеляза в седмата минута, лондончани пък така и не успяха до края да нанесат нов точен удар във вратата на Хийтън.

Челси вече има 60 точки. Бърнли е на 12-а позиция, на десет точки от зоната на изпадащите.