Нова издънка за Лион

Гинган победи Лион с 2:1 в среща от 25-ия кръг на френската Лига 1. Срещата започна добре за футболистите на Лион, който откриха резултата чрез звездата си Александър Лаказет още в 10-ата минута. Още до края на полувремето Мустафа Диало и Николас Бенезет обърнаха резултата в полза на домакините. През втората част в игра за Лион се появи и Менфис Депай, който раздвижи играта на своя отбор. Лион създаде куп положения пред вратата на Гинган, но нямаше шанс да стигне поне до равенство.

В състава на гостите отсъстваха Толиско и Валбуена, което оказа своето влияние. Гинган се изкачи на осмо място с 34 точки, докато Лион остана четвърти с 40.