Лион си оправи настроението с бой над Нанси

Отборът на Лион победи с 4:0 Нанси в мач от 24-ия кръг на Лига 1. “Хлапетата” бяха в лошо настроение след неделната загуба с 0:2 от Сент Етиен в лютото регионално дерби, но днес успяха да повдигнат духа на феновете си. Домакините нанесоха удара си в края на първата част и началото на втората, когато паднаха всички попадения.

Първо Матийо Валбуена откри в 39-ата, а четири минути по-късно Набил Фекир удвои. В 54-ата Александре Лаказет направи резултата класически от дузпа, а малко по-късно Мемфис Депай оформи крайното 4:0.

Така Лион събра 40 точки в актива си и заема четвърта позиция. Подиумът обаче е на 12 от “хлапетата”. Нанси от своя страна е 11-и с 27 точки, но опасната зона е само на три.

Метц победи с 2:1 Дижон е мача между двата новака. Исмаила Сар и Шейх Диабате направиха 2:0 за тима от Североизточна Франция, а ветеранът Седрик Варо намали за гостите. Метц е на 12-о място с 27 точки, докато Дижон е с три по-малко.

Лориен и Тулуза завършиха 1:1 след като Анди Делор откри за “виолетовите”, а Силвен Марво изравни за “мерлузите”. Лориен остава на дъното с 22 точки, но борбата за спасение тепърва предстои. Тулуза е с 30 на комфортната десета позиция.

Анже и Рен не успяха да си вкарат гол в дербито на бившат провинция Бретан и срещата завърши 0:0. Анже е с 24 точки в опасната зона, докато Рен е с 32 на осмо място и може да мисли за битка за Европа.