Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

В Барселона размахаха белите кърпички

Барселона записа нова загуба в Евролигата този сезон, а това се случи срещу Галатасарай, който до този момент нямаше победа при мачовете си далеч от дома. Сега обаче турският тим се възползва от поредното слабо представяне на каталунския клуб, чийто единствен светъл лъч се казваше Александър Везенков, а въпреки добрата игра на българското крило, четиринадесетото поражение в Европа е факт след 62:69.

Феновете по трибуните на "Палау Блауграна" пък дадоха на ръководството да се разбере какво точно мислят и размахаха бели кърпички след края на мача в знак на протест срещу отчайващите изяви на любимия си отбор.

Везенков завърши като най-резултатен за своя отбор и затвърди добрата си форма, реализирайки 18 точки за 25 игрови минути. Националът успя при 6/8 стрелби за 2 точки и 2/4 за 3 точки, а в индивидуалната му статистика имаше още 2 борби, 2 отнети топки, 1 асистенция и 3 лични нарушения, 2 от които бяха тактически и извършени във финалните секунди на двубоя.

И двата отбора не показаха особено интересни и атрактивни неща през първото полувреме, в което реализираха общо 54 точки. Барселона водеше с 28:26 на почивката, а след третата част преднината на "блаугранас" достигна 5 точки - 50:45. Оставащите 10 минути обаче се превърнаха в абсолютен провал за Барса и след само 12 отбелязани точки в този период каталунците бяха надиграни от "джим бом" и турците заслужено се поздравиха с първия си успех далеч от дома и 62:69.

Петери Копонен бе другият играч на Барса с двуцифрени показатели при точките с 15, а плейофите вече изглеждат като мираж за играчите на Йоргос Барцокас.

За гостите от Истанбул Алекс Тайъс бе най-добър и правеше всичко, което пожелае под кошовете, за да се оттегли с 19 точки, 9 борби и 2 зрелищни чадъра. Блейк Шилб вкара 16 точки, а Джон Дийблър остана с 14.

Балансът на Барселона е 8-14, докато Галатасарай е със 7-15.