Грузинец е следващият съперник на Григор Димитров

Преди минути стана ясен следващият съперник на Григор Димитров на турнира "София Оупън". Това ще е грузинецът Николоз Басилашвили. Двамата ще се изправят един срещу друг утре след 18:00 часа в сблъсък от 1/2-финала на надпреварата в "Арена Армеец".

Басилашвили продължава да изумява с представянето си в на "София Оупън". След като отстрани поставения под №1 в схемата Доминик Тийм, днес той се справи и със съпротивата на словака Мартин Клижан в три сета - 0:6, 6:3, 6:3.

Грузинецът демонстирра и страхотен характер. Той загуби безславно първия сет, без да запише дори гейм на сметката си само за 23 минути. Вторият сет обаче бе далеч по-равностоен и отиде на сметката на Басилашвили. Грузинецът направи три пробива, докато допусна само един и така спечели с 6:3.

В решаващият трети сет отново Басилашвили пръв взе инициативата и поведе с 2:0 с пробив. След това двамата си размениха по още един пробив за 3:1, а грузинецът взе и своето подаване за 4:1. Той допусна леко колебание в седмия гейм и Клижан върна пробива за 4:3, но следващите два гейма отидоха на сметката на Басилашвили, който излезе и краен победител в мача с 2:1 сета в своя полза.

"Забравих първия сет, сервирах добре във втория и в третия и показах на какво съм способен. Спечелих важните точки и това ми помогна да стигна до обрата. На полуфинала очаквам труден мач, защото Григор Димитров е в много добра форма, още повече, че играе на родна земя", коментира след двубоя 24-годишният грузинец.

Досега Григор Димитров не се е срещал с 87-ия в света Басилашвили. Утрешният сблъсък ще бъде първи между тях.