Шампионът продължава защитата на титлата си в София

Защитаващият титлата си в турнира Гаранти Коза София Оупън Роберто Баутиста-Агут от Испания се класира за четвъртфиналите на надпреварата в "Арена Армеец", след като се наложи с 7:6(4), 6:3 над германеца Седрик-Марсел Щебе.

Германският квалификант започна много силно срещата и затрудни максимално 16-ия в света Баутиста-Агут. Испанецът обаче постпенно намери ритъма в играта си и въпреки че трябваше да играе тайбрек, взе първия сет със 7:4 точки.

Във втората част поставеният под номер 4 испанец игра много по-добре, направи пробив още във втория гейм, пропусна три точки за нов такъв в четвъртия гейм, но в крайна сметка се наложи с 6:3. В четвъртфиналите Баутиста-Агут ще срещне победителя от двубоя между Жил Мюлер (Люксембург) и Михаил Южни (Русия).

В другия късен двубой от деня, само че от първия кръг, италианецът Андреас Сепи се наложи със 7:6(3), 3:6, 6:3 над Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина. Срещата бе много равностойна, с доста пробиви във всеки един от трите сета.

В крайна сметка обаче 75-ият в света Сепи бе по-концентриран в решителната трета част и стигна до втория кръг на надпреварата. Там негов съперник ще бъде белгиецът Стийв Дарси.

Резултати от първия кръг на турнира от сериите АТП 250 Гаранти Коза София Оупън:

Николоз Басилашвили (Грузия) - Адриан Манарино (Франция) - 7:6(7), 7:6(3)
9-Виктор Троицки (Сърбия) - Джем Имкел (Турция) - 6:3, 6:2
Даниел Брандс (Германия) - Марко Кюдинели (Швейцария) - 6:7(4), 7:6(4), 6:2
Йежи Янович (Полша) - Дуди Села (Израел) - 6:4, 6:4
Андреас Сепи (Италия) - Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) - 7:6(3), 3:6, 6:3

Резултати от втория кръг на турнира от сериите АТП 250 Гаранти Коза София Оупън:

2-Давиф Гофен (Белгия) - Раду Албот (Молдова) - 6:2, 6:7(7), 6:3
4-Роберто Баутиста Агут (Испания) - Седрик-Марсел Щебе (Германия) - 7:6(4), 6:3

Снимка: Марин Маринов/Sportal.bg