Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Колеблив Гофен на четвъртфиналите в София

Белгиецът Давид Гофен, поставен под номер 2 в основната схема, стана първият класирал се състезател за четвъртфиналите на турнира по тенис в София с награден фонд 540 310 евро. В мач, продължил час и 58 минути Гофен се наложи с 6:2, 6:7(7), 6:3 над молдовеца Раду Албот.

Единадесетият в света белгиец взе лесно първия сет, но още в началото на втория допусна пробив, след който изостана с 1:3 гейма. Албот обаче не успя да затвърди преимуществото си и на свой ред допусне не един, а цели два пробива, с което Гофен поведе с 4:3 гейма.

Белгиецът изглеждаше съвсем близо до победата, но в този момент настъпи нов спад в играта му и това позволи на Албот да върне пробива. Така се стигна до тайбрек, в който Гофен отново започна силно, поведе с 3:0, но след това даде инициативата в ръцете на 92-рия в света Албот, който след 9:7 точки успя да изравни сетовете на 1:1. В решителния трети сет Гофен реализира пробив в четвъртия гейм и със стабилна игра на свое подаване затвори мача.

Съперник на Гофен в четвъртфиналите ще бъде един измежду сънародника му Стийв Дарси и победителя от срещата Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) - Андреас Сепи (Италия), която се играе в този момент.