Бостън изпрати като герой Пол Пиърс в последния му мач в "ТД Гардън"

Легендата на Бостън Селтикс Пол Пиърс, който в момента е част от тима на Лос Анджелис Клипърс, бе посрещнат и изпратен като герой от феновете на "келтите" в "ТД Гардън".

Пиърс, който ще сложи край на състезателната си кариерата в края на сезона, започна срещата като титуляр и макар да игра едва 5 минути и да завърши с 3 точки, бе силно аплодиран от феновете в залата, които непрестанно скандираха името му.

Именно Пиърс бе двигателят на отбора, донесъл последната шампионска титла на Бостън през 2008 година и игра 15 години с екипа на "келтите". Иначе срещата между Бостън и Клипърс завърши с победа със 107:102 за домакините, като Айзея Томас отново бе най-резултатен с 28 точки. Амир Джонсън, Ал Хорфорд, Кели Олиник и Маркъс Смарт добавиха по 13 точки за успеха, който дойде сравнително лесно, тъй като домакините не изоставаха в резултата в нито един момент.

За Клипърс най-резултатни бяха Блейк Грифин и Джамал Крауфорд, които реализираха по 23 точки.

Ръсел Уестбрук пропусна да запише "трипъл-дабъл", но реализира 42 точки за успеха на Оклахома със 105:99 над Портланд. Виктор Оладипо добави 24 за обрата на "гръмотевиците" през второто полувреме. На почивката домакините от Оклахома изоставаха с 6 точки, но със значително подобрена стрелба от далечно разстояния играчите на Били Донован успяха да обърнат хода на мача. За Портланд 29 точки реализира Деймиан Лилард, а Си Джей Маккълъм завърши с 19.

Въпреки че игра болен, Кайл Лаури записа деветия "трипъл-дабъл" в кариерата си, с което помогна на Торонто да победи последния в класирането на Източната конференция тим на Бруклин Нетс със 103:95. Лаури регистрира 15 точки, 11 борби и 11 асистенции, а най-резултатен за канадския тим бе центърът Йонас Валанчиунас, който завърши с 22 точки.

Терънс Рос добави 17 за успеха, който бе осми пореден за Торонто над същия съперник. Брук Лопес бе най-полезен за тима на Бруклин с 20 точки, а нюйоркчани инкасираха девета поредна загуба.