Чикаго си тръгна с успех от Аризона

Вратарят на Нешвил Пека Рине направи 31 спасявания за победата на своя тим с 2:0 срещу Едмънтън. За него това бе 42 среща в кариерата му без допуснат гол. Райън Йохансен и Виктор Арвидсон вкараха по едно попадение за Нешвил. Крис Крейдър вкара в 3:56 от продължението за успеха на Ню Йорка Рейнджърс над Бъфало с 2:1. Това бе и неговият 20-и гол за сезона.

Марк Стон вкара два пъти и записа една асистенция за победата на Отава над Тампа Бей с 5:2. Ерик Карлосон добави три асистенции, а Кайл Турис и Майк Хофман се отчетоха с гол и асистенция за канадците. Майк Кондон завърши с деветнадесет спасявания.

Мат Рийд вкара победното попадение за Филаделфия в 3:32 минута на третия период и донесе успеха с 3:1 над Монреал. Чешкият вратар на "флайърс" Мишел Нойвирт отрази 15 от общо 16 удара. Клод Жиру и Шон Кутюрие също вкараха за Филаделфия, след като тимът трябваше да заличава ранен пасив.

Триото Артем Анисимов, Патрик Кейн и Артеми Панарин бе в основата на успеха на Чикаго с 4:3 като гост на Аризона. Кейн, Мариян Хоса и Райън Хартман вкара още в първата четвърт за победата на "блекхоукс". Панарин добави още един гол в началото на втория период, а Кори Крауфорд направи 24 спасявания, за да може Чикаго да прекъсне серията си от три поредни загуби.

Пол Статни и Владимир Тарасенко се разписаха само в рамките на 35 секунди във втория период, при победата на Сейнт Луис с 5:1 над Торонто. Така Майк Йео записа успешен дебют начело на "блус". Джак Алън спря 25 от 26 удара за първата победа от 2 януари насам.